KYOCERA AVX 08055C223J4T2A
Part No.:
08055C223J4T2A
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Shipping
08055C223J4T2A Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)