KYOCERA AVX 08053C224K4T2A
Part No.:
08053C224K4T2A
Description:
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805
Shipping
08053C224K4T2A Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)