KYOCERA AVX 0603ZA101FAT2A
Part No.:
0603ZA101FAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 100PF 10V NP0 0603
Shipping
0603ZA101FAT2A Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)