Walsin Technology Corporation 0603X474K160CT
Part No.:
0603X474K160CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Description:
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0603
Shipping
0603X474K160CT Information
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)