Walsin Technology Corporation 0603N182J500CT
Part No.:
0603N182J500CT
Description:
CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 0603
Shipping
0603N182J500CT Information
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)