Walsin Technology Corporation 0603B222K160CT
Part No.:
0603B222K160CT
Description:
CAP CER 2200PF 16V X7R 0603
Shipping
0603B222K160CT Information
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)