KYOCERA AVX 06033G104MAT2A
Part No.:
06033G104MAT2A
Description:
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0603
Shipping
06033G104MAT2A Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)