KYOCERA AVX 06031C221K4Z2A
Part No.:
06031C221K4Z2A
Description:
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
Shipping
06031C221K4Z2A Information
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)