KYOCERA AVX 06031C103M4Z2A
Part No.:
06031C103M4Z2A
Description:
CAP CER SMD
Shipping
06031C103M4Z2A Information
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)