KYOCERA AVX 06031C102K4T4A
Part No.:
06031C102K4T4A
Description:
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Shipping
06031C102K4T4A Information
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)