KYOCERA AVX 06031A510JAT2A
Part No.:
06031A510JAT2A
Description:
CAP CER 51PF 100V C0G/NP0 0603
Shipping
06031A510JAT2A Information
Capacitance:
51 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)