Walsin Technology Corporation 0402N9R0D500CT
Part No.:
0402N9R0D500CT
Description:
CAP CER 9PF 50V C0G/NP0 0402
Shipping
0402N9R0D500CT Information
Capacitance:
9 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)