KYOCERA AVX 04026D104MAT2A
Part No.:
04026D104MAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0402
Shipping
04026D104MAT2A Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)