KYOCERA AVX 04025C471K4T2A
Part No.:
04025C471K4T2A
Description:
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Shipping
04025C471K4T2A Information
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)