KYOCERA AVX 04025A3R0CAT2A
Part No.:
04025A3R0CAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 3PF 50V NP0 0402
Shipping
04025A3R0CAT2A Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
3 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)