KYOCERA AVX 0201ZA100DAQ2A
Part No.:
0201ZA100DAQ2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10PF 10V NP0 0201
Shipping
0201ZA100DAQ2A Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)