Walsin Technology Corporation 0201X474M6R3CT
Part No.:
0201X474M6R3CT
Description:
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0201
Shipping
0201X474M6R3CT Information
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)