Walsin Technology Corporation 0201X473K100CT
Part No.:
0201X473K100CT
Description:
CAP CER 0.047UF 10V X5R 0201
Shipping
0201X473K100CT Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)