Walsin Technology Corporation 0201X103K160CT
Part No.:
0201X103K160CT
Description:
CAP CER 10000PF 16V X5R 0201
Shipping
0201X103K160CT Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)