Vishay General Semiconductor - Diodes Division ZPY7V5-TAP
Part No.:
ZPY7V5-TAP
Description:
DIODE ZENER 7.5V 1.3W DO204AL
Shipping
ZPY7V5-TAP Information
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
7.5 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1.3 W
Impedance (Max) (Zzt):
1 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
175°C