Vishay General Semiconductor - Diodes Division ZPY4V3-TAP
Part No.:
ZPY4V3-TAP
Description:
DIODE ZENER 4.3V 1.3W DO204AL
Shipping
ZPY4V3-TAP Information
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.3 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1.3 W
Impedance (Max) (Zzt):
4 Ohms
Operating Temperature:
175°C