Vishay General Semiconductor - Diodes Division ZPY3V9-TR
Part No.:
ZPY3V9-TR
Description:
DIODE ZENER 3.9V 1.3W DO204AL
Shipping
ZPY3V9-TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1.3 W
Impedance (Max) (Zzt):
4 Ohms
Operating Temperature:
175°C