Samtec Inc. YTW-30-09-L-Q-171-100
Part No.:
YTW-30-09-L-Q-171-100
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-30-09-L-Q-171-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.700mm)
Length - Stack Height:
0.171" (4.343mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)