Samtec Inc. YTW-30-03-L-Q-230-125
Part No.:
YTW-30-03-L-Q-230-125
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-30-03-L-Q-230-125 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)