Samtec Inc. YTW-30-03-L-Q-200-110
Part No.:
YTW-30-03-L-Q-200-110
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-30-03-L-Q-200-110 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
YTW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
120
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)