Samtec Inc. YTW-25-09-G-Q-165-175
Part No.:
YTW-25-09-G-Q-165-175
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-25-09-G-Q-165-175 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.116" (2.950mm)
Length - Stack Height:
0.165" (4.191mm)
Length - Tail:
0.175" (4.445mm)