Samtec Inc. YTW-25-03-G-Q-300-100
Part No.:
YTW-25-03-G-Q-300-100
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-25-03-G-Q-300-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)