Samtec Inc. YTW-22-07-L-5-460-110
Part No.:
YTW-22-07-L-5-460-110
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-22-07-L-5-460-110 Information
Number of Positions:
110
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
5
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating):
0.181" (4.600mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)