Samtec Inc. YTW-20-09-L-5-240-090
Part No.:
YTW-20-09-L-5-240-090
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-20-09-L-5-240-090 Information
Number of Positions:
100
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
5
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height:
0.240" (6.096mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)