Samtec Inc. YTW-20-07-L-Q-380-200
Part No.:
YTW-20-07-L-Q-380-200
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-20-07-L-Q-380-200 Information
Number of Positions:
80
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating):
0.171" (4.343mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)