Samtec Inc. YTW-20-03-G-5-220-155
Part No.:
YTW-20-03-G-5-220-155
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-20-03-G-5-220-155 Information
Number of Positions:
100
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
5
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.220" (5.600mm)
Length - Tail:
0.155" (3.937mm)