Samtec Inc. YTW-20-02-S-Q-170-085
Part No.:
YTW-20-02-S-Q-170-085
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-20-02-S-Q-170-085 Information
Number of Positions:
80
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.378" (9.600mm)
Length - Post (Mating):
0.123" (3.124mm)
Length - Stack Height:
0.170" (4.318mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)