Samtec Inc. YTW-18-07-L-6-470-100
Part No.:
YTW-18-07-L-6-470-100
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-18-07-L-6-470-100 Information
Packaging:
Tube
Number of Positions:
108
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
6
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating):
0.181" (4.600mm)
Length - Stack Height:
0.470" (11.938mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)