Samtec Inc. YTW-18-03-S-Q-185-200
Part No.:
YTW-18-03-S-Q-185-200
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-18-03-S-Q-185-200 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
72
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.800mm)
Length - Stack Height:
0.185" (4.699mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)