Samtec Inc. YTW-17-10-S-Q-470-130
Part No.:
YTW-17-10-S-Q-470-130
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-17-10-S-Q-470-130 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
YTW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
68
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.600mm)
Length - Post (Mating):
0.014" (0.356mm)
Length - Stack Height:
0.470" (11.938mm)
Length - Tail:
0.130" (3.300mm)