Samtec Inc. YTW-13-07-S-Q-535-126
Part No.:
YTW-13-07-S-Q-535-126
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-13-07-S-Q-535-126 Information
Number of Positions:
52
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.535" (13.589mm)
Length - Tail:
0.126" (3.200mm)