Samtec Inc. YTE-108-03-G-Q-340
Part No.:
YTE-108-03-G-Q-340
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY ELEV
Shipping
YTE-108-03-G-Q-340 Information
Number of Positions:
32
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Insulation Height:
0.340" (8.64mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C