Samtec Inc. YTE-106-03-M-Q-408
Part No.:
YTE-106-03-M-Q-408
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY ELEV
Shipping
YTE-106-03-M-Q-408 Information
Number of Positions:
24
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Insulation Height:
0.408" (10.36mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C