Samtec Inc. YTE-104-03-G-Q-360
Part No.:
YTE-104-03-G-Q-360
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY ELEV
Shipping
YTE-104-03-G-Q-360 Information
Number of Positions:
16
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Insulation Height:
0.360" (9.14mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C