Samtec Inc. YTE-104-02-M-5-728
Part No.:
YTE-104-02-M-5-728
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY ELEV
Shipping
YTE-104-02-M-5-728 Information
Number of Positions:
20
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
5
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Insulation Height:
0.728" (18.50mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C