Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | YSIN2TB-M430 2280 |
| Manufacturer | YANSEN |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Memory Size | 2TB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) |
| Form Factor | M.2 NVMe 2280 |
| Speed - Read | 3.5GB/s |
| Speed - Write | 3GB/s |
| Voltage - Supply | - |
| Type | NVMe PCIe Gen 3 |
| Current - Max | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Weight | - |
| Size / Dimension | - |
The following parts include "YSIN2TB-M430 2280" in Silicon Labs YSIN2TB-M430 2280.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.