AF8GSSGH-AADXP.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AF8GSSGH-AADXP |
| Manufacturer | ATP Electronics, Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Memory Size | 8GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC) |
| Form Factor | Disk-On-Module, eUSB |
| Speed - Read | 30MB/s |
| Speed - Write | 27MB/s |
| Voltage - Supply | 5V |
| Type | - |
| Current - Max | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Weight | - |
| Size / Dimension | 36.90mm x 26.60mm x 11.50mm |
The following parts include "AF8GSSGH-AADXP" in Silicon Labs AF8GSSGH-AADXP.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.