OM8P0S3256Q-A0.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | OM8P0S3256Q-A0 |
| Manufacturer | Kingston Technology |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Memory Size | 256GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH |
| Form Factor | M.2 Module |
| Speed - Read | 550MB/s |
| Speed - Write | 480MB/s |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Type | SATA III |
| Current - Max | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Weight | - |
| Size / Dimension | 80.00mm x 22.00mm x 2.35mm |
The following parts include "OM8P0S3256Q-A0" in Silicon Labs OM8P0S3256Q-A0.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.