Amphenol Anytek YK7012023000G
Part No.:
YK7012023000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Barrier Blocks
Package:
Description:
CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.433"
Shipping
YK7012023000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
YK701
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Block Type:
Barrier Block
Number of Circuits:
20
Number of Wire Entries:
20
Pitch:
0.433" (11.00mm)
Number of Rows:
1
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating:
300V