Amphenol Anytek YK61A3003000G
Part No.:
YK61A3003000G
Description:
CONN BARRIER STRP 30CIRC 0.394"
Shipping
YK61A3003000G Information
Series:
YK61A
Number of Circuits:
30
Number of Wire Entries:
30
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V