Amphenol Anytek YK61A2503000G
Part No.:
YK61A2503000G
Description:
CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.394"
Shipping
YK61A2503000G Information
Series:
YK61A
Number of Circuits:
25
Number of Wire Entries:
25
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V