Amphenol Anytek YK6062013000G
Part No.:
YK6062013000G
Description:
CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.394"
Shipping
YK6062013000G Information
Series:
YK606
Number of Circuits:
20
Number of Wire Entries:
20
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V