Amphenol Anytek YK6042803000G
Part No.:
YK6042803000G
Description:
CONN BARRIER STRP 28CIRC 0.394"
Shipping
YK6042803000G Information
Series:
YK604
Number of Circuits:
28
Number of Wire Entries:
28
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V