Amphenol Anytek YK6041823000G
Part No.:
YK6041823000G
Description:
CONN BARRIER STRP 18CIRC 0.394"
Shipping
YK6041823000G Information
Series:
YK604
Number of Circuits:
18
Number of Wire Entries:
18
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V