Amphenol Anytek YK6031913000G
Part No.:
YK6031913000G
Description:
CONN BARRIER STRP 19CIRC 0.394"
Shipping
YK6031913000G Information
Series:
YK603
Number of Circuits:
19
Number of Wire Entries:
19
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V